Історія навчального закладу

Першою школою в Гнівані була польська школа на 50 учнів, що знаходилася у приміщенні сьогоднішнього костелу. Після революції працювала фабрично-заводська семирічка на 245 учнів у будинку дитсадка цукрового заводу.

11

 

З 1934 по 1941 роки функціонувала середня школа, вона розміщувалася в приміщенні нинішнього Будинку культури, директором якої був Бригадир Павло Васильович. В роки окупації школи не працювали. Після Великої Вітчизняної війни середня школа відновлює свою роботу, в якій навчаються діти селища Гнівані та навколишніх сіл. Бригадир П.В. продовжує очолювати педагогічний колектив.

50

 

В 1947 році директором школи був Шубенко Йосип Порфирович, колишній фронтовик, педагог за покликанням душі, який зумів передати любов до педагогічної професії багатьом випускникам, а також синові та невістці, які сьогодні працюють в середній школі №1.

36

Урок фізики веде вчитель Шубенко І.Й.

6

В 1949 році колективу середньої школи на вшанування десятиріччя з дня смерті видатного радянського педагога А. С. Макаренка було присвоєно його ім’я.

9

Витяг з наказу №558 Міністерства освіти УРСР від 5 травня 1949 року.

«Про присвоєння Гніванській середній школі Тиврівського району Вінницької області імені А.С. Макаренка»

На вшанування десятиріччя з дня смерті видатного радянського педагога А. С. Макаренка.

Клопотання Виконкому Вінницької обласної Ради депутатів трудящих від 4 квітня 1949 року, Постанова № 609.

Витяг з наказу по школі № 24 від 10 травня 1949 року

«…В зв’язку з наказом № 558 від 5.05.1949 року Міністерства освіти УРСР . Савчук М.П. наказую:

1. З сьогоднішнього дня іменувати «Гніванська середня школа імені А.С. Макаренка”

В 1954 році середню школу переводять у приміщення нинішньої музичної школи. Шубенка Йосипа Порфировича як тридцятитисячника направляють головою в колгосп села Маянова, а колектив очолює Жуков Олексій Васильович.

7

Тим часом у нашому селищі йшло будівництво теперішнього приміщення школи №1. Яке введено в експлуатацію 21 січня 1959 року. З цього часу в селищі діє дві школи: середня імені А.С. Макаренка та восьмирічна. Колективи очолюють Жуков Олексій Васильович і Томчук Олена Федорівна.

36

Основний корпус школи

36

Урочиста мить відкриття школи

36

Свято Останнього дзвоника

36

Випускники 1959 року

41

В 1964 році на посаду директора восьмирічної школи повертається Шубенко Йосип Порфирович, а колектив середньої школи імені А.С. Макаренка очолює Чорний Володимир Павлович.

36

Колектив школи на демонстрації 7 листопада (1964 рік)

4

З 1968 — 1969 роки директором школи працював Склончак Андрій Якович, відомий у місті фронтовик, прекрасний сім’янин, пізніше військовий керівник, професію якого обрали багато випускників школи та молодший син Андрій. У 2009 році школу закінчила внучка Андрія Яковича – Супрун Ольга.

43

36

Вступ у ряди ВЛКСМ. Нагрудний знак вручає директор школи Карпенко М.В.

36

Урочистий збір піонерської дружини.

46

З 1969-1978 роки керував колективом заслужений вчитель України, учасник бойових дій Карпенко Микола Васильович.

47

Помічником директорів середньої школи була заступник з навчально-виховної роботи, вчителька української мови та літератури, справжній майстер педагогічної праці, мудрий наставник молодих учителів і сьогодні, Кревська Віра Володимирівна.

2

В 1978 році вводиться в експлуатацію приміщення нової типової середньої школи №2, в яке переходить працювати колектив середньої школи на чолі з Карпенком Миколою Васильовичем, а в приміщення школи імені А.С. Макаренка переходить колектив восьмирічної школи, яким керував Сподаренко Володимир Володимирович. У селищі починають функціонувати дві середніх школи, які працюють у дві зміни.

36

Засідання ради дружини (1980)

36

Заняття радіотехнічного гуртка проводить Беспалюк О.Є.

36

Юні авіамоделісти демонструють свої вироби

З 1984 -1994 роки колектив очолював Кошовий Олександр Петрович

49

36

Виступ ансамблю вчителів на урочистому концерті, присвяченому 40-річчю Перемоги.

36

Вшанування пам’яті загиблих воїнів

36

В школі побували гості з-за кордону

 

З 1994 — 2000 директором школи працював Атаманенко Федір Опанасович

55

36

Вручення подарунка шкільній поетесі Яремчук Анастасії

У 90-х роках в Україні створюються школи нового типу.

З ініціативи завідувача відділу освіти Тиврівської райдержадміністрації Подзігуна М.С. та за підтримки голови виконкому Гніванської міської ради Скрипки П.В. в 1994 році в Гнівані відкривається альтернативна загальноосвітня школа I-го ступеня, в яку переходять працювати більшісь учителів початкових класів шкіл міста.

Директором школи колектив обирає Бондарчук Г.М.

58

У 2000 році відбулося об’єднання двох шкіл в одну: альтернативну СЗШ І-ІІІ ступенів № І ім. А.С. Макаренка розвитку здібностей дитини. На етапі реформування школи, виконання поставлених перед нею завдань здійснюємо чималий обсяг роботи. Нашу увагу спря­мовано не лише на удосконалення навчального процесу, підвищення рівня знань учнів, їхньої успішності, але, в першу чергу, на розвиток здібностей дитини , а також на виховання гідних громадян України, відданих національній ідеї, патріотизму, любові до на­роду, його культури.

36

Урочиста мить відкриття альтернативної школи. На світлині: Панченко А.О., Телінська К.В,, Бондарчук Г.М,, Висоцька Н.М,, Подзігун М.С. (31 серпня 1994 року)

35

Новостворений колектив школи

У школі у 2013-2014 н. р. навчається 463 учні, з якими працюють 52 педагогічних працівників. Колектив свою увагу зосереджує на розв’язанні проблеми щодо впровадження іннова­ційних освітніх технологій як запоруки втілення стратегії педагогічного задуму. У своїй практиці педколектив використовує сучасні досягнен­ня науки, передовий педагогічний досвід шляхом упровадження нових педагогічних технологій. Всю виховну роботу спрямовано на виховання особистостей, яхііаі притаманна демократична громадянська культура, на­ціональна свідомість, повага до історичного минулого, традицій, звичаїв та обрядів українського народу.

З 2000 року по даний час колектив очолює Бондарчук Ганна Михайлівна

57

 

Ви можете залишити коментар, або Трекбек з Вашого сайту.

Залишити коментар

Ви повинні Увійти, щоб мати змогу залишити коментар.